Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


yerinde-hali-yikama

Yerinde halı yıkama duvardan duvara halılarda, zemine sabitlenmiş halılarda ve üzerinde çok eşya bulunan halılarda uygulanan yıkama yöntemidir. Bu yöntem bir ıslak vakum makinası ve zemin fırça makinası ile yapılır.

Önceden leke tespiti yapılır lekelere müdahale edildikten sonra şampuan ile ıslanan halılar fırça makinası ile fırçalanır ve vakum ile çekilir.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale ;

  • Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. Aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.
  • Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir.
  • Temizlik esnasında asla lekenin üzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.
  • Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.
  • Leke silinirken lekeyi dış çevresinden merkeze doğru temizleyiniz, leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.